Sanayi Üretim Tesislerinde Kuşlara Özel Çözümler

Kuşlar, doğal dengenin en önemli elemanlarından biridir. İnsan ve diğer canlılara katkıları kayda değer düzeydedir. Kuşların, doğal denge üzerindeki faydaları kadar, zararları da bilinmektedir. Özellikle, asidik dışkıları, birçok hastalığı barındırmaktadır. Günümüzde, dışkıları en fazla zarar veren hayvanların başında kuşlar sayılabilmektedir. Kuşların ayrıca tüyleri de birçok hastalığı beraberinde getirebilmektedir. Kuş tüyü, deyimi her ne kadar kulağa hoş gelse de, kuş tüyü, birçok enfeksiyonel ve alerjik hastalığı taşımaktadır.

Kuşların, zararları ile mücadelede, gündelik icatlar ve önlemler, bazen pek işe yaramamaktadır. Onların daha fazla etkilenmeleri ve istenmeyen yerlere girmelerinin önüne geçilmesi için, günümüzde birçok yönteme başvurulmaktadır. Bu yöntemlerin büyük çoğunluğu kısmi ya da kısa süreli yöntemlerdir. Orta ve uzun vadede, kuşlar üzerindeki etkileri ortadan kalkar ve her şey eskiye döner.

Repel serisi kuş kovucu sistemleri, başta sanayi üretim tesisleri olmak üzere birçok alanda, rahatlıkla kullanabileceğiniz ürünlerdir. Sanayi üretim tesisleri, kuşların en uğrak yerleridir. Kaliteyi düşürmekle kalmaz, sık sık yüksek ritimde gürültü çıkarmaları ile, iş kalitesini de düşürebilmektedir. Bunun yanında, kuşların salgın hastalık taşıdıkları göz önüne alındığında, gıda üretimi yapan bir tesis için bu, hayati risk anlamına gelebilir.

Sanayi üretim tesislerinde, tesisin büyüklüğü oranında, repel serisi kuş kovucu sistemlerini kullanabilirsiniz. Bu ürün, kuşların ortama girmelerini önler ve uzun süreli ve sürekli koruma sağlar. Kuşlar hiçbir şekilde, repel ürünlerinin kullanıldığı alana giremez.

Sanayi üretim tesislerinizde, kalitenizi korumak, ürünlerinize olabilecek doğrudan ya da dolaylı tehdidi önlemek istiyorsanız, repel serisi kuş kovucu sistemlerini kullanmaya başlamanız için birçok sebebiniz var demektir. Daha sağlıklı bir ortamda çalışmak ve bu ortamda kaliteyi en üst seviyeye çıkararak, performansınızı yüksek tutmak artık çok daha kolay. Siz de dilediğiniz repel kuş kovucu sitemlerinden satın alabilir, kurulumu kolay olan bu ürünü tesisinizde kullanabilirsiniz.

Sanayi üretim tesislerinde, kuş çözümleri arasında, birçok farklı yöntem akla gelebilir. Bu yöntemlerin uygulanma sıklığı ve uygulanma yöntemleri, kuşlarla mücadele için istenen sonucu almanızı sağlayabilir. Kuş çözümleri arasında, korkuluklar olarak bilinen kuş gölgeleri de çok tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntemde, kuş gölgeleri daha büyük kuşları andıracak ve kuşlar bu gölgelerden korkarak ortamdan uzaklaşmaya çalışacaktır. Bu yöntem, son zamanlarda, sanayi üretim tesislerinde, sıklıkla kullanılan çözümlerden biri haline geldi.
Kuş korkuluğu ya da gölgelerini, dilerseniz doğrudan gölgelikler ya da ışık yöntemi ile de yapabilmeniz mümkün. Bunu yapabilmek için teknik destek birimimizden destek alabilir ve en uygun korkuluk ya da gölgelikleri firmamızdan temin edebilirsiniz.
Çok uygun fiyatlar ve ödeme kolaylığı ile, kuş tehdidine dur diyebilirsiniz.

Kuşların sanayi üretim tesislerine ebediyen yaklaşmamaları için farklı çözümler arasında, kafes yöntemleri de bulunmaktadır. Kafes alanı içerisinde sonic ya da  ultrasonik ses dalgaları üreten cihazlar ile zengin ses dalgaları oluşturarak, kuşları uzaklaştırabilirsiniz.

Sanayi üretim tesislerinde, çok büyük devasa alanları dahi rahatlıkla koruyabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, uygun yöntemi seçmek ve bu yöntem dahilinde hareket etmek. En uygun kuş çözümü yöntemi ile, kuşlardan kurtulabilir ve kuşların sanayi tesislerinize girmesini önleyebilirsiniz. Doğru seçilmiş bir çözüm ile, hem biyolojik sağlığınızı hem de ruh sağlığınızı korumanız mümkün.

Yüksek frekansta ses dalgası üreten cihazlara olan büyük ilgiyi sizin de keşfetmeniz ve bu yöntemleri, sanayi sistemlerinize kurarak, kuşlardan kurtulabilmeniz için, sitemiz üzerinden, sizler için geniş bilgilendirme yazılarını hazırladık. Dilerseniz, arzu ettiğiniz başlığa tıklayarak, bu konuda geniş bilgi sahibi olabilirsiniz.