Konutlarda Kuşlara Özel Çözümler

Kuşlar, faydaları kadar zararları da bilinen hayvanlardır. Doğal sirkülasyonun devamı ve sürekliliği için büyük bir aktör olan kuşların, aynı zamanda doğadaki en tehlike saçan hayvanlardan da olduğu bilinmektedir. Özellikle göç zamanında, Doğu bölgesinde ki hastalıkları ülkemize taşımaları ile bilinirler.

Kuşların zararlı atıkları ve virüs, bakteri gibi zararlı canlıları taşımaları ve bunlardan kurtulmaları oldukça zordur. Bu yüzden çatı ve bahçe bölgelerine sürtünerek ve yuva yaparak, zamanla bu zararlı atık ve canlılardan kurtulurlar. Evet, belki de bu onlar için olumlu bir hareket olabilir ama insanlar için olumsuz bir durum. Zira, bu alanlara bıraktıkları bu zayiatlar, zamanla insanlara ve hayvanlara bulaşarak ciddi sağlık problemlerine neden olur.

Yapılan araştırmalarda, insan sağlığına en çok zarar veren mikroorganizmaları taşıyan hayvanlardan biri de kuşlardır. Hal böyle olunca, bu hayvanlara karşı etkin koruma zorunlu hale gelmiştir. Repel serisi kuş kovucuları ile, ortamınıza kuşların girmesini önleyebilir ve daha sağlıklı günlere kavuşabilirsiniz.

Kuşlar, kimi zaman dışkıları ile de ortamı ciddi ölçüde tehlikeye sokar. Zira, kuş dışkıları asidik bir bileşene sahiptir ve kısa süre içerisinde bulunduğu ortamın asitlik derecesini arttırır. Bu da, nötr ortama alışkın olan insan ve evcil hayvanların sağlığı üzerinde büyük travmalara neden olabilir. Repel serisi kuş kovucuları ile bu durumu önleyebilirsiniz.

Kuşların, ayrıca sesleri ile de insanları olumsuz etkiledikleri bilinmektedir. Günün beklenmeyen saatlerinde özellikle uykuya denk gelen zamanlarında rahatsızlık vermeleri, insan psikolojisi üzerinde olumsuz sonuçlar doğurabilir. Kuş sınıfından martı ve kırlangıçların yanı sıra kargaların da ortamlarınız da bulunmaları, büyük gürültü kirliliği meydana getirir. Bu da, iyi bir uyku uyumamaya ve gün içerisinde yorgun hissetmenize neden olabilir. Repel serisi kuş kovucuları, yaydıkları titreşimler ile bu kuşların o ortamda barınmasına ve ortama yaklaşmasına kesinlikle müsaade etmez.

Repel kuş kovucular, Sonic ve Utrasonic titreşimler oluşturur. Bu titreşimler, kuşların algı kapasitesine denk gelir ve bu da kuşları olumsuz etkiler. Kuşlar bu ortamlara yaklaşmamaya ve hızlı bir şekilde uzaklaşmaya çalışır. Aksi takdirde, sinir sistemlerinde tahribata neden olur. Kısa süreli titreşimler, kuşların bölgeden uzaklaşmaları sonucunda, zarar görmemelerine neden olur. Yani, ürünlerimiz öldürücü özellikte kesinlikle değildir. Sadece yaklaşmamalarını sağlamak için bir ikaz sistemi olarak da algılanabilir.

Repel PRO 2000 ve Repel PRO 5000 serisi kuş kovucuları, 20.000 HZ’lik bir dalga boyu üretir ve bu dalga boyu, evcil hayvanlara kesinlikle etki etmez. Sadece hedef canlılar üzerinde etkilidir. Bu sistem, birçok Avrupa ülkesinde en çok tercih edilen sistemler olarak bilinmekti ve bu yüzden Ülkemizde de kullanımı tercih edilmektedir. Ürünlerimiz  garantili ürünler olup orijinaldirler.

Repel Ultrasonic kuş kovucuları, insan kulağının ve sinir sisteminin etkilenmeyeceği aralıklarda frekans değerlerine sahiptir. Bu yüzden, evcil hayvanlar ve insan sinir sisteminde herhangi bir olumsuzluk yaratmaz sadece istenen hayvanlar üzerinde aktivedir.

Repel 2000 ile Repel 5000 PRO arasında teknik bir fark olmamakla birlikte, frekans değerleri, ortamın durumuna göre değişir. 3.000 metrekarelik bir alan üzerinde etkinliği olduğu ispatlanan Repel Pro serisi kuş kovucuları ile siz de daha nezih ve sağlıklı ortamlara merhaba diyeceksiniz.

Ürünler ile ilgili teknik ve detaylı bilgi almak için sitemizdeki iletişim adreslerinden ve diğer iletişim bilgilerinden ulaşabilir, ayrıca soru görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Ürün satış öncesi ve sonrası her türlü paylaşımlarınız için sosyal medya hesaplarımızı da takip edebilirsiniz.