Gıda İşletmelerinde Sivrisineklere Özel Çözümler

Sivrisinekler, doğadaki en tehlikeli canlılar olarak bilinir. Kan emme özellikleri ile bilinen bu vahşi hayvanlar, gün içerisinde onlarca insan ve hayvanın kanını emebilirler. Boşaltım sistemleri oldukça gelişmiş olan bu hayvanlar, dolaşım sistemlerindeki zaafı karşılamak adına, canlılardan yardım alırlar. Bu da tehlikeli ve sorunlu bir döngünün başlangıcı anlamına gelmektedir.

Sivrisinekler, doğadaki hastalığa neden olan virüslerin %70’ni tek başına barındırabilirler. Emdikleri kanı sürekli döngü ile bir sonraki canlıya aktarmalarından dolayı, virüsler sürekli ortam değiştirir. Son duraklarına varana kadar başta tifo, verem, veba ve tüberkiloz gibi hastalıkları onlarca insana bulaştırabilir. Son araştırmalara göre, kan ile bulaşan hastalıkların yarısından fazlasında, sivrisinekler baş aktörlerdir.

Sivrisineklerin bu denli tehlikeli hayvanlar olması ve hemen hemen tüm ortam şartlarına ayak uydurmaları ve de ortamlarda bulunabilmeleri, bu hayvanlar ile mücadelede etkin çözümler aranmasına neden olmaktadır. Bu çözümlerin arasında en sık kullanılanı ise hiç kuşkusuz ilaçlama yöntemidir. İlaçlama yöntemi, yerel belediyeler de başta olmak üzere herkes tarafından ilk akla gelen ve uygulanan yöntem olarak bilinir. Oysa ki bu yöntem, bir çok hastalığı da beraberinde getirebilmektedir. Özellikle solunum yolları rahatsızlığı olan insanlarda, ilaçlama yöntemi ölümcül olabilmektedir. Bu yöntemin tehlikeli olması, son zamanlarda yeni bir tekniğin üretilmesine neden olmuştur. O da, elektronik dalgalar üreterek hedef canlının ortamdan uzaklaşmasını sağlayan Sonic teknolojisidir.

Sonic teknolojisi, radyo dalgaları oluşturur. Bu dalgalar, belirli frekans aralıklarına sahiptir. Ve bu frekans aralığında, hedef canlılar üzerinde sinirsel etki meydana getirerek, bu canlıların ortamdan uzaklaşması sağlanır. Teknoloji gün be gün daha da etkin olarak kullanılmaya başlanmıştır. Ve bu durum, Repel serisi kovucu sistemlerinin de omurgasını oluşturur. Sonik teknolojisi kullanılarak icat edilmiş olan repel ürünleri, başta haşere, fare ve kuşlar olmak üzere birçok hayvan üzerinde büyük etkiye sahiptir. Bu canlılar hedef canlı konumunda bulunarak, ürünler üzerinde frekans aralıkları belirlenir. 1.000 Mhz gücünde radyo dalgaları oluşturulabildiği gibi 20.000 Mhz gücünde dahi frekanslar oluşturulabilmektedir. Bunun yanı sıra, 1.000 metre karelik alanlarda etkili olabilen bu ürün kimi zaman 10.000 metre karelik alanda dahi etkili olabilmektedir.

Gıda işletmeleri gibi büyük alanlarda, sivrisinek gibi haşereler ile mücadele, maalesef günümüzde pek de başa çıkılabilen bir durum olamamaktadır. Bu yüzden repel serisi sivrisinek kovucu sistemlerini kullanarak %100’e varan sonuçlar alabilirsiniz. Gıda işletmelerinde, kullanılan boyuta göre, repel serisi kullanabilirsiniz. Bu ürünler aynı etkiyi göstermesine rağmen etki alanı farklılık gösterebilir. Hepsi aynı teknoloji ile donatılmış ve desteklenmiştir. Siz de size hitap eden ve Gıda işletmenizde daha sağlıklı ortamlar elde etmenizi sağlayacak bu sistemle, güvenli günlere kavuşacaksınız. Sağlığınız için en güçlü ürün olan Repel serisi ürünlerini tercih ettiğiniz için kendinizle gurur duyacaksınız.

Repel serisi sivrisinek kovucu sistemleri, sivrisineksiz günlere merhaba demenizi sağlayacaktır. Üstelik çok uygun fiyatlar ve ödeme seçenekleri ile satın alabileceğiniz bu ürünler, garanti kapsamındadır.

Kurulumu ve kullanımı son derece basit olan bu yöntem ile siz de Gıda işletmelerinizin daha sağlıklı olmasını sağlayacaksınız.

Repel serisi sivrisinek kovucu sistemleri, size ve sevdiklerinize hiçbir zarar vermez. Bunun yanında, evcil hayvanlarınız üzerinde de hiçbir sorun meydana getirmez. Sadece hedef canlı üzerinde etki gösterir ve bu hedef canlılar için ölümle sonuçlanmaz. Sadece, hayvanların ortama girmelerini önleyen dalgalar yayarak ortamınızı sivrisineklerden korur.

Soru, görüş ve önerileriniz ile diğer paylaşımlarınız için sosyal ağlarımızı ya da irtibat adreslerimizi tercih edebilirsiniz.