Gıda İşletmelerinde Fareye Özel Çözümler

Gıda İşletmecilerinin en sık rastlanan şikayetleri arasında fare gibi haşereler ile mücadelede yetersiz kalındığı şikayeti ön sırada yer almaktadır. Etkin bir çözüm bulamayan gıda işletmecileri, tavsiye edilen tüm yöntemleri kullandıklarını ama kesin ve kökten çözüm bulamadıklarını her platformda dile getirmektedir. Özellikle ilaçla çözüm arayışına girmelerine rağmen bu yöntemin gıda ürünleri üzerinde olumsuz sonuçlar doğurması nedeni ile ikilemde kaldıklarını da söylemekten kaçınmamaktadırlar. Durum böyle olunca, Repel serisi fare kovucular, bu iş için üretilmiş mükemmel bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki Repel serisi fare kovucularını diğer yöntemlerden ayıran özellikler nelerdir? Ve neden bu yöntem tercih edilmelidir.

Repel serisi fare kovucu sistemleri, diğer ürünlerin aksine hiçbir kimyasal bileşen içermez. İçeriğindeki kullanılan materyaller geçirgenlik katsayısı düşük ve orijinal ürünlerdir. Ayrıca, ilaç, sprey ve gaz gibi görünen ya da görünmeyen hiçbir ürün de ihtiva etmez. Bunun yanında, repel serisi fare kovucu sistemleri Gıda işletmeleri gibi büyük şirketlerin tüm bölgelerinde tüm metre karesinde aynı etkiyi gösterir. Oysa ki kapan gibi ilkel çözümler, sadece kapana sıkışacak fare için küçük menzilli çözüm olduğu için dar alanda etkilidir.

Gıda işletmeleri gibi büyük ve katlı alanlarda tek tek çözüm yolu geliştirmek yerine, istediğiniz alana bu ürünü koyabilir ve diğer katlara da hoparlör sistemini entegre edebilirsiniz. Böylece geniş alanlarda sadece bu çözüm ile kesin ve etkin sonuçlar alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, diğer çözümlerin aksine, repel ürünlerinin bakımı da sürekli olmadığı için çile olmaktan çıkmaktadır.

Repel serisi fare kovucu sistemleri 1.000 metre kare ve üzerinde etki alanına sahiptir. Oysa ki diğer metodlar sadece küçük alanlarda etkilidir ve etki menzili arttıkça kapasitesi de azalmaktadır. Repel serisi fare kovucu sistemlerinin bir diğer farklı özelliği ise insan ve canlılar üzerinde ki etkisi ile ilgilidir. Bu sistem, insanlar ve diğer evcil hayvanlar üzerinde hiçbir olumsuzluk yaratmaz. Diğer çözüm yollarına bakıldığında ise, örneğin ilaçlar çevredeki insan ve hayvanların hepsini olumsuz etkileyebilmektedir. Hedef canlı kavramı bu ilkel yöntemlerde içi boş bir ifade anlamına gelmektedir. Özellikle yapılan bir çok araştırma göstermektedir ki, alandaki küçük çocuklar ve evcil hayvanlar bu ürünlerden olumsuz etkilenmekte ve ciddi sağlık sorunları ile başa çıkmak zorunda kalmaktadır.

Gıda işletmeleri, sağlık sorunlarına meydan vermemek adına Repel serisi fare kovucu sistemlerini gönül rahatlığı ile kullanabilirler. Sonic ve Ultrasonic iç hacim teknolojisi ile hedef canlının etkileneceği Frekans aralığı belirlenmektedir. Ve bu frekans aralığına göre hedef canlı üzerinde etki ayarlaması yapmaktadır. Bilindiği üzere her canlının algı kapasitesi farklıdır. İnsanlar ve diğer canlıların tümünde belirli bir eşik kapasitesi bulunmaktadır. Bu eşiğin altında ya da üstünde algı söz konusu olamamaktadır. Farenin frekans aralığı ile kedinin frekans aralığı çok farklıdır. Bu da, Repel serisi fare kovucu sistemleri olmak üzere tüm Repel ürünlerinin, sadece hedef canlı üzerinde etki gösterdiği anlamına gelmektedir.

Repel serisi fare kovucu sistemlerinden en sık kullanılanlar, Repel RF 200, Repel RF 500, Repel RF 600, Repel RF 700, Repel RF 800 ve Repel RF 1000, ile mükemmel sonuçlar alabileceksiniz. Garantili olan bu ürünler ile ileride yaşanacak üretim hatası problemler için iade ya da değişim imkanından yararlanabilirsiniz. Ayrıca, tüm ürünler %100 orijinal ürünlerdir.

Kullanımı ve bakımı son derece kolay olan bu ürünler ile ilgili teknik destek ve kullanım hakkında bilgi alabilirsiniz.