Depo & Hangarda Kuşlara Özel Çözümler

Kuşlar, vücutlarında ve ağızlarında büyük oranda mikroorganizmalar barındırırlar. Bu mikroorganizmalar, insan sağlığını ciddi manada etkiler. Kuşların özellikle göç dönemlerinde, Ülkemizde olmayan, ana vatanları farklı olan virüsleri beraberinde getirmeleri, risk faktörünü arttırmaktadır. Özellikle, deri problemlerinin en büyük nedeni arasında gösterilen kuşlara çözüm sağlayarak, sağlık sorunları ile  etkin mücadele edilebilir.

Depo hangarlar, kuşların yuva yaptıkları alanlardır. Bu alanlarda yuva yapan kuşlar, ortamı sürekli olarak pisletir ve dışkıları, insan ve hayvanlar için problem haline gelir. Dışkılarındaki asidik yüzdeden dolayı, ortamın asidik değeri yükselir ve bu da, ölümcül problemleri meydana getirebilir.

Depo hangar kuş çözümleri arasında en yaygın yöntemlerden biri, kafes yöntemidir. Bu yöntem ile kuşlar sadece kafeslerde yuva yapabilir ve bu kafesler, insan sağlığına doğrudan etki etmez. Bunun yanında kafeslerdeki kuşlar dışarı çıkarılarak, tekrar hangar ve depolara gelmeleri önlenebilir.

Kafes yönteminin yanı sıra, depo ve hangarlarda kuş çözümleri arasında, gölgeleme yöntemi bilinmektedir. Gölgeleme yöntemi ile depo ve hangarlarınızın kuşlara kapanmasını sağlayabilirsiniz. Gölgelikler, kuşları rahatsız eder ve kuşlar bu durumdan irkilirler. Bu yüzden, kuşlar bir daha bu ortamı tercih etmez. Bu yöntem akşamları pek işe yaramasa da kısa süreli etki için ideal bir çözüm yoludur.

Korkuluklar da kuşların depo ve hangarlara girmesini kısa süreli olarak önleyebilir. Herhangi bir korkuluk, kuşları rahatsız eder ve ortamda rahat edemeyen kuşların başka yerlere gitmesini sağlayabilir. Pek çok uyarılan kuşlar bu yöntemden kısmi zamanlı etkilenebileceği için kesin yöntem olmayabilir.

Bunun yanı sıra, birçok kimyasal ilaç ve toz da kuşların depo ve hangarlardan uzaklaşmaları için kullanılabilen çözüm yolları olabilir. Bu durumda kuşlar ölebilir ya da felç kalabilir. Bu yöntemler pek tercih edilemeyen yöntemler arasındadır.
Depo ve hangarlarda kuş çözümleri arasında en sık görülen ve en etkili yöntem ise, sonik ve ultrasonik teknoloji ile donatılmış olan repel kuş kovucu sistemleridir. Bu sistem sayesinde büyük masraflara girmeden kuşlardan ebediyen kurtulmak mümkün. Siz de dilediğiniz bir repel serisi kuş kovucu sistemini tercih ederek, kuşlardan ve hastalıklardan kurtulabilirsiniz.

Kuşların, sürekli insanları olumsuz etkileme durumları söz konusu olabilir. Özellikle, karga, martı ve serçelerin yüksek desibelde sesler çıkarması, insan sinir sistemi üzerinde tahribata neden olabilir. Bu tahribat, uzun süreli olması durumunda, psikolojik sorunları meydana getirebilir. Bu problemlerden kurtulmak adına, kuş çözümlerinden birini uygulayarak, kuşları depo ve hangarlarınızdan uzaklaştırabilirsiniz.

Özellikle, yem ve yiyecek depoladığınız depo ve hangarlarda, kuş saldırılarına rastlayabilirsiniz. Kuşlar, ürettiğiniz ya da sakladığınız ürünlere zarar verebilir. Bu zararları sıfıra indirgemek için, yukarıda saydığımız ve sizin için ideal olan yöntemi kullanabilirsiniz.

Depo ve hangarlarınızın alanına göre repel serisi kuş kovucu sistemlerini tercih edebilirsiniz. Kullanım kolaylığı ve sürekli bakım gerektirmeyen sistemi sayesinde, uzun süreli koruma sağlayabilirsiniz. Repel serisi kuş kovucu sistemleri, depo ve hangarlarınızdaki yem ve yiyecekleri gönül rahatlığı ile korumanıza katkı sağlar. Uzun süreli muhafaza etme imkanı sağlayabileceğiniz ürünleri, bu kesin çözüm sayesinde, koruyabilir ve zararlarınızı en aza indirgeyebilirsiniz.

Daha sağlıklı ve daha kazançlı günlere merhaba demek istiyorsanız, hiç vakit kaybetmeden, kuş çözümlerinden bütçenize ve size en uygun çözümü hayta geçirebilirsiniz. Teknik destek ve profesyonel danışmanlık için sitemizi ve diğer yazıları takip edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için haber kanalımıza üye olabilir, bunun yanı sıra, sosyal medya hesaplarımızdan tüm haberleri anında takip edebilirsiniz.