Yarasalardan Kurtulma Yöntemleri

Bu yazımızda sizlere Yarasalardan Kurtulma Yöntemleri hakkında bir yazı yazacağız. Yarasalar nasıl yaşar, yarasadan nasıl kurtuluruz, yarasa neyi sevmez, yarasa nasıl kovulur ve daha fazlası hakkında bilgi istiyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Yarasalardan Kurtulma Yöntemleri

Yarasa görmeyen ve seslerle yönünü bulan ve uçan memeli grubuna giren canlıdır. Diğer kuş türleri gibi yumurtlamaz ve diğer kuş türlerine göre de oldukça tehlikelidir. Yarasalar iki farklı grupta ele alınmaktadır. Eğer bu gruptan et ile beslenen gruba denk gelirseniz; hayati riskiniz oldukça yüksektir.

Yarasalara karşı bir kalkan oluşturmak istiyorsanız, ultrasonik ses frekansı yayan REPEL markalı yarasa kovucu cihazları tercih etmelisiniz. Tek cihaz ile 10 m² ile 8.000 m² alana kadar etki alanı oluşturabilirsiniz. Yarasalar, ultrasonik sesleri iyi algılayıp buna göre yön belirlemektedir. Cihazlar, yarasanın yön değiştirmesine ve bu sesten rahatsız olmasını sağlayacaktır.

Enerji tüketimi oldukça düşük olan bu cihazlar, alanı 7×24 güven altına almaktadır.

Yarasa kovucu cihaz, insan kulağının duymayacağı ses frekansları yayarak yarasanın alandan uzaklaşmasını sağlayacaktır.

Yarasa Kovucu Cihaz Nerelerde Kullanılır ?

Yarasa problemini bulunan ve yarasalardan kurtulma yöntemleri arayan herkesin her ortamda kullanabileceği bir cihazdır. Alana özel olarak üretilen kovucu cihazların sık kullanıldığı alanları beraber inceleyelim.

  • Ev, konut, yazlık ve benzeri alanlarda
  • Fabrika, tekstil atölyesi ve benzeri üretim alanlarında
  • Çiftlik, arazi, tarla ve benzeri açık alanlarda
  • İbadethane, okul, dershane ve benzeri eğitim alanlarında
  • Hastane, sağlık ocağı, klinik ve benzeri sağlık kuruluşlarında

Kısacası yarasa problemi olan her alanda kullanılabilir. Hava koşullarına karşı dayanıklı olan yarasa kovucu cihazları hemen satın alabilirsiniz. Özel proje ve keşif hizmeti almak için bilgi@repel.com.tr adresine mail atabilirsiniz. Perakende olarak satın almak için defansmarket.com sitesinden yarasa kovucu cihazları satın alabilirsiniz.