Yarasa Nasıl Yok Edilir ?

Yarasa nasıl yok edilir ? Yarasalar oyuklarda, dar geçitlerde, eski evlerde, bacalarda ya da mağaralarda yaşayan, bazı türlerine bağlı olarak ise kan emici canbatlılar olarak adlandırılabilecek bir hayvan türüdür. Tükürüklerindeki kan akışını durdurmayan madde sayesinde ve taşıdıkları hastalık virüsleri nedeniyle çiftlik hayvanlarının kanını uzun süre emerek ciddi derecede hasara sebebiyet verir.

Yarasa Nasıl Yok Edilir ?

yarasa nasıl yok edilir Yarasa Nasıl Yok Edilir ? yarasa kovmak 300x169Yarasaların nasıl yok edileceğine dair takip edilmesi gereken ilk adım gözlemdir. Etkili bir gözlem ile yarasaların yuva yaptıkları bölmelere ulaşılabilirsiniz. Bu aşamayı geçebilmek için yarasaların kendilerine yuva yapmak için kemirme özelliklerinin olmadığını ve mevcut olan boşlukları kullandıklarını bilmek de büyük oranda katkı sağlayacaktır.

İlk aşamadan sonra uygulanacak ikinci adım ise kovalamadır. Kovalama zamanının iyi seçilmelidir. Eğer üreme dönemlerinde bu aşama uygulanmaya çalışılırsa dişi yarasalar büyük ölçüde zorluk çıkarabilir.

İkinci aşamanın başarılı olabilmesi için ise uygulanabilecek yardımcı yöntem, ortamdan biraz daha uzak bir yere yapay yarasa yuvası oluşturmaktadır. Zararı kadar faydası da olan bu hayvanları sürü halinde katletmek yerine, size zararını önlemeniz bu aşamada hayati önem taşır. Yapılan yuvadan sonra yarasaları çıkarmak için REPEL’in kovucu cihazı kullanılabilir.

Yarasa kovmak için REPEL yarasa kovucu cihazları kullanarak yarasanın alandan uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz. REPEL yarasa kovucu cihazlar yarasayı alandan uzaklaşmasını ve alana girişini engeller.

Yarasa Kovucu Cihaz

Cihazı elektrikli kullanmanızı tavsiye ederiz, eğer kullandığınız alanda elektrik yoksa pilli kullanacaksanız mutlaka zaman ayarı fonksiyonunu kullanıp pili daha verimli ve uzun ömürlü kullanmaya müsait hale getirebilirsiniz.

Elektrikle kullanıldığında ilk önce ürün içerisindeki adaptör jakını 12V DC girişine takıp fişini standart 220 V-240 V prize takıyoruz ürün arkasındaki On/Off anahtarını On konumuna getiriyoruz ve cihaz arkasındaki üst solda bulunan anahtarı kovmak istediğimiz hedef canlıyı ayarlayıp, sağ üstte bulunan anahtarı da ses seviyesini ayarlamakta kullanıyoruz.

Eğer cihazı pilli kullanmak istiyorsak cihazın altında bulunan kapağı açıp 4 Adet AA kalem yerleştirdikten sonra kapağı tekrar kapatıyoruz, cihazın arkasında bulunan Timer tuşu ile zamanı mutlaka ayarlıyoruz bu durum pillerin verimli kullanılması açısından önemlidir .