Yarasa Kovucu

Yarasa kovucu, yarasa kovma yöntemleri ve yarasa çeşitleri için genel bir makale hazırladık. Yarasalar ne ile beslenir, yarasa nasıl uzaklaştırılır ve yarasa bir kuş türü müdür ? Bu yazımızda yarasa türlerini geniş şekilde ele alacağız.

Yarasalar Diğer Kuş Türlerine Benzemez !

yarasa kovucu yarasa kovucu Yarasa Kovucu yarasa kovma 300x200Dünya üzerinde birçok farklı türde yarasa bulunmaktadır. İnsanların bilmediği birçok yarasa türü de doğada yaşamaktadır. Yarasalar diğer kuş türlerine benzemezler. Memeli grubuna giren yarasalar, yumurtlayarak değil doğurarak çoğalmaktadırlar. Kanatları tüyden oluşmaz aksine insanlar gibi derileri bulunmaktadır. Üç farklı gruptan oluşan yarasalar farklı beslenme alışkanlıklarına sahiptir. Meyve ile beslenen ve et ile beslenen yarasalar olarak iki grupta inceleyebiliriz.

Genelde böcek türlerini de yemektedirler. Yarasalar; tarım alanında faaliyet gösteren insanlar için büyük bir nimettir. Tarla içerisinde bulunan böcek türlerini yiyerek, tarla hasadının zarar girmesini engellemektedir. Fakat yediği haşerelerden sonra insanlara da saldırması durumunda büyük bir risk taşımaktadır. Birçok virüsü üzerinde bulundurma özelliğine sahip olan yarasalar; görmez ve ses ile hareket etmektedir.

Ultrasonik ses frekanslarını doğrudan işitebilen ve sesler ile hareket etmekte olan yarasalar için ses büyük bir unsurdur. Yarasalar, görmediği halde kusursuz bir işitme donanımına sahiptir. Bu sebeple karanlık bir mağarada bile hiçbir yere çarpmadan rahatlıkla hareket edebilir. İnsanların duymadığı ses frekansı çıkartarak, yollarını bulmaktadır. Bir ses frekansını ortama yayarlar ve çarptığı noktaları işiterek oralara takılmadan yolunu bulurlar.

Yarasa Kovucu Cihazlar

Ultrasonik ses dalgaları üreten yarasa türlerine karşı üretilmiş olan yarasa kovucu cihazlar; yarasanın rahatsız olacağı ultrasonik ses frekansları üreterek, yarasının alana girmesini engellemektedir.

Yarasalar özellikle gece vakitlerinde çok tehlikeli olabilirler. İnsan gözü onu görmez fakat yarasa insan kulağının duymadığı ses yardımıyla sizi çok rahat sezebilir. Et ile beslenen yarasalar doğrudan insana saldırarak besin ihtiyacını karşılamak isteyecektir. Kan ile beslenen yarasa grupları oldukça tehlikelidir.

Yarasalara karşı koruma kalkanı oluşturacak ultrasonik ses frekansı yayan yarasa kovucu cihazları satın alarak yarasanın alandan uzaklaşmasını yada alana girişini engelleyebilirsiniz. REPEL markalı yarasa kovucu cihazları incelemek için sitemizde bulunan kuş kovucu ürünleri inceleyebilirsiniz.