Sivrisinek ısırıklarına karşı çözüm

Sivrisinek ısırıklarına karşı çözüm olarak birçok yöntem seçebilirsiniz. Sivrisinek ısırıklarına karşı çözüm arıyorsanız, sivrisineği alandan kesinlikle kovmanız gerekmektedir. Çünkü sivrisinek devamlı olarak kan ihtiyacı duyacak ve sizi yine ısıracaktır.

Sivrisinek ısırıklarına Karşı Çözüm

Sivrisinek ısırıklarına karşı çözüm olarak bitkisel yollar deneyebilirsiniz. Isırılan alana çeşitli bitki veya sebzeler sürerek ısırma şiddetini azaltabilirsiniz. Bu bitkisel şifalardan kısaca bahsedelim.

  • Karpuz Çekirdeği : Sivrisinek ısırılan bölgeye karpuz çekirdeğini sürerek kaşıntıyı azaltabilirsiniz. Birden fazla karpuz çekirdeği sürmeniz, ısırık noktasının acısının daha çok dinmesine yardımcı olacaktır.
  • Buz Tutmak : Buz; yanık, ısırık, ateş ve benzeri hastalıkların bir numaralı çözümüdür. Isırık noktalarına yine buz tutarak, acının dinmesine ve içindeki zehrin buza karışmasına sebebiyet vermektedir. Kaşıntıdan hemen sonra buz tutarak cildinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz.
  • Diş Macunu Sürmek : Diş macunu sürmek, kaşıntının tamamıyla yok olmasına sebebiyet verecektir. Çünkü diş macunu, kaşıntıya sebep olan uyuşturucu maddesini cildimizde etkisinin azalmasını sağlamaktadır.

Sivrisinek ısırıkları Neden Kaşınır ?

sivrisinek ısırıklarına karşı çözüm sivrisinek ısırıklarına karşı çözüm Sivrisinek ısırıklarına karşı çözüm sivrisinek isiriklarina karsi cozumSivrisinekler ısırığı terimi aslında pek doğru olmaz. Çünkü sivrisinekler çift başlı bir yapıya sahiptir ve arasında bulunan iğneyi derimize sokmaktadır. Yani bu işleme ısırmaktan daha çok sokma işlemi diyebiliriz. Bunun yanı sıra sivrisinek; sokma esnasında insanın uyanmaması için ısırma ile beraber uyuşturucu maddesini deri içine salgılar. Bu madde ile sivrisinek gece boyunca bizi sokar ve biz bunu hissetmeyiz. Fakat bu salgıladığı uyuşturucu maddesi, cildimiz de alerjiye sebep olur ve kaşıntıya sebebiyet verir.

Sivrisinek ısırıklarına Karşı Çözüm, Doğal Çözümler

Bitkisel maddeler kullanabilirsiniz. Örneğin, sivrisineğin gelmediği bazı koku türlerini kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra kovucu cihazlar da kullanabilirsiniz. Bu cihazlar, sivrisineğin alana girmesini engellemektedir. Bu cihazlar ile beraber destekleyici yardımcı ürünler ile gece boyunca rahat bir uykunun tadına varabilirsiniz. Sivrisinek ısırık dönemi oldukça zorlu bir dönemdir. Çünkü ısırık sonrası aşırı kaşınma olmaktadır. Daha sonra kaşınan noktalar yara yaparak cildimizin tahriş olmasına ve daha çok acı çekmemize sebebiyet vermektedir.

Sivrisinekler Neden Isırır ?

Sivrisinek ısırıklarına karşı çözüm, Sivrisinekler, yumurtalarının doğması için insan kanında bulunan rH değeri yüksek aktif maddeye ihtiyaç duymaktadırlar. Bu sebeple insan kanından o maddeyi almak için insanı sokması gerekmektedir. Yumurtlama sadece dişi kediler tarafından gerçekleştiği için insanları sadece dişi kediler ısırmaktadır.