Kuş Sorunu, Kuş Problemi, Kuşların Zararları

Kuş Sorunu, Kuş Problemleri ve Kuşların Zararları

Kuşların zararları saymakla bitmez. Çevremizde doğal yaşamın en “özgür” hayvanları olarak kabul edilen ve sayısız faydalarının olduğu bilinen kuşlar, ne yazık ki birçok zarara da sahiptir. Fizyolojik ya da biyolojik olabilen bu zararları, kimi zaman ölümcül boyutlara varabilmektedir.

kuşların zararları, kuş sorunu, kuş problemi kuş sorunu Kuş Sorunu, Kuş Problemi, Kuşların Zararları 20264734 1517680818298447 3462593084595860248 n 1 300x300Kuş problemi olumlu ve olumsuz etkileri düşünüldüğünde ortaya yüzlerce dokümanlar çıkabilir. Bunlara yüzeysel olarak değinmek ve söz konusu zararların önüne geçmek adına neler yapılabileceğine de göz atmak doğru bir seçim olacaktır.

Kuşlar, göç yapan ve mevsimsel olarak türlerine göre çevremizde beliren hayvanlardır. Kuş uykusu ya da kuş göçü gibi kavramlar ile sıklıkla karşılaşırız.

Kuş sorunu kuş uykusu olarak tabir edilen kış uykularında bazı mikroorganizmaları vücutlarına depoladıkları düşünülmektedir. Bunun yanı sıra, özellikle göç mevsimlerinde Afrika kökenli birçok virüs ve mikroorganizmaları da yine vücutlarının farklı bölgelerinde taşırlar.

İşte tüm bu durumlar göz önüne alındığına onlarca hastalık ve hatta ölüm ile sonuçlanan bir dizi problemler ile karşılaşılması olasıdır.

Kuş Sorunu, Kuş Problemi

Ülkemiz, kuşların ana vatanları olarak bilinen birkaç ülkeden biridir. Hemen hemen tüm kuşlar, ülkemizde bulunur. Ve hemen hemen tüm bu kuşlar, Asya ya da Afrika göç haritasının bir destinasyonu olan ülkemize uğrarlar. Bu da, bu alanlardaki virüs ve bakterileri taşıyan kuşların, ülkemizde zararlı organizmaları taşıması anlamına gelecektir.

Nitekim günümüzde en çok hastalık yayan hayvanlar arasında kuşlar, ilk 3 sıradadır. Bu da kuşların etkileri ile mücadelede önemli bir data olarak kabul edilebilir.

Kuş sorunu  özellikle Akciğer enfeksiyonlarına neden olur. Nefes darlığı, bronşit ve astım gibi hastalıklara dolaylı ya da doğrudan neden oldukları bilinmektedir. Günümüzde bu hastalıkların ilerlemesi durumunda ölümcül olabildiğini sanırım hepimiz bilmekteyiz.

Üst solunum enfeksiyonlarında da bu hayvanlar ciddi birer aktör durumundadır. Etraftaki hastalık yapan virüslerin baş müsebbibi olan kuşlar, hapşırma, nezle ve saman nezlesi gibi hastalıklara neden olabilmektedir.

Göz problemleri de, kuşların etkin neden olduğu problemlerden biridir. Kuşlar, gagalarında bulunan bakteriler ile göz enfeksiyonlarına neden olabilmektedir. Bu da uzun dönem göz problemleri ve gözde hasar gibi bir dizi rahatsızlığa neden olabilmektedir.

Kuş Problemi Özel Çözümler

Kuşların dışkıları, gaga ve kanatlarından çok daha zararlıdır. Parazit larvaları, Bakteri sporları ve toksinler dışkılarda toplanır.

Kuş dışkısını yiyen çocuklar ve hatta yetişkinler bu zararların farkında değildir. Halbuki, kuş dışkısı çok zararlı hatta ölümcüldür. Bu yüzden bu algıyı yıkmak ve kuş dışkısının şans ve bereket getirdiği gibi yanlış inançları bir tarafa kuş sorunu, kuş problemi, kuş kovucu kuş sorunu Kuş Sorunu, Kuş Problemi, Kuşların Zararları ku  lar  n zararlar   300x202bırakmak gerekir. Aksi durumda, hastalık ve ölümler kaçınmaz hale gelebilir.

Ülkemizde, kuş çeşitliliği oldukça fazladır. Birçok kuş ciddi manada kötü ses çıkarmaktadır. Özellikle ev ya da iş yerlerinin yakınında bulunan bir ağaçta toplanan kuşların cıvıltıları, kişileri olumsuz etkileyebilmektedir.

Psikolojik ve metabolizmik yorgunluklara neden olabilirler. Zira, birçok insan kuş seslerinden rahatsız olabilmekte ve uyuyamamaktadır. Bu da doğal olarak, iş verimlerinin düşmesine neden olabilmektedir.

Kuşların Konmasını Engellemek

Tüm bu durumlar ve olumsuzlar göz önüne alındığında, Repel serisi kuş kovucu sistemlerini tercih etmeniz için onlarca sebebiniz olduğunu görmenizi sağlayacaktır. Uygun fiyat ile temin edebileceğiniz bu cihazları sipariş verebilir, adreslerinize postalanmasını sağlayabilirsiniz.

Hemen kurulum ve son derece basit olan kullanımı sayesinde, kuşlardan ebediyen kurtulmuş  olacak, daha sakin sabahlar geçireceksiniz.

Kuş Kovucu ürünler hiçbir ürün yan etkiye neden olmaz. Kimyasal ya da ilaç içermez ve sadece hedef canlı üzerinde etkilidir. İstenmesi durumunda, farklı ortamlar ve farklı bölgeler için kullanılabilir.

En çok tercih edilen mekanlar ise, açık alanlar, çatılar, okul ve eğitim kurumlar, lokanta ve gıda işletmeleri gibi alanlardır.