Güvercin Nasıl Kovulur, Güvercin Kovmak

Güvercin nasıl kovulur, güvercin kovma yöntemleri nelerdir, en etkili güvercin kovma yöntemleri hakkında detaylı olarak bilgi vereceğiz. Güvercinler, sürü psikolojisi ile hareket etmektedir. Bu sebeple güvenli olarak işaretlediği alanlar da sürü olarak barınma ihtiyacını gidermektedirler.

Güvercin Nasıl Kovulur, Güvercin Kovma Yöntemleri

Güvercinler canlı varlıklar olduğu için güvercinleri alandan uzaklaştırmak için gerekli tedbirler alınması gerekmektedir. Canlılar beslendikleri ve barındıkları alanı zor şekilde bırakırlar. Üstelik yiyecek ihtiyacını karşıladıkları alanları bırakmak istemezler. Bu sebeple kuş kovma konusunda tüm tedbirleri almanız gerekmektedir. Güvercin nasıl kovulur sorusunu cevaplayacak olursak,

  1. Güvercin sürüsü yada güvercin hangi alanda problem yaratmaktadır ?
  2. Alanın büyüklüğünün kaç m² olduğunu bilmeniz gerekmektedir.
  3. Kuşların alanda beslenme ihtiyacını giderilip giderilmediğini kontrol etmeniz gerekmektedir. Fakat kovulacak hedef canlının alanda beslenmemesi sizin için daha kolay olacaktır.
  4. Güvercin hangi alanlara zarar veriyor ve en çok hangi alanlarda barınıyor ?

Buna benzer soruları cevaplayarak, sizlere en uygun sonik ses yayan kuş kovucu cihazı alana monte ederek, kuşları alandan uzaklaştırabilirsiniz.

Güvercin Nasıl Kovulur güvercin nasıl kovulur Güvercin Nasıl Kovulur, Güvercin Kovmak g  vercin kovmaKuş Kovucu Cihaz Ne İşe Yarar, Güvercin Nasıl Kovulur ?

Kuş kovucu cihazlar; alana sonik ses frekansları yayarak alanda kuşları rahatsız etmektedir. Bu olayı sesten dolayı rahatsız olan herhangi bir insan olarak da düşünebilirsiniz. Kuşlar ilk olarak bu sesten rahatsız olacak, ilerleyen günlerde ise barınma ihtiyacını karşılayacak yeni alan arayışına geçecektir. Cihazlar, hedef canlıya ve çevresinde barınan canlılara zarar vermemektedir. Bu sebeple canlı dostu cihazlardır.

Kuşların algıladığı sesleri, insan kulağı duymamaktadır. Bu ses türlerine ise sonik ses dalgaları denmektedir.

Güvercin Kovma Yöntemleri Nelerdir

Ülkemizde kuş ve yumurtası oldukça hassas değerlerimizden birisidir. Örneğin, çatıda yumurtlayan bir kuşu alıp atamayız. Balkona yuva yapan kuşların yuvasını bozamayız. Fakat bu durumlar, günlük yaşantımızı maddi – manevi olarak zorlamaktadır. Bu sebeplere çözüm aramak yerine kuş kovucu cihaz çeşitleri arasından sizin alanınıza en uygun cihaz modelini seçerek alanda kuş problemini giderebilirsiniz.

REPEL markalı ürünleri satın almak için bizimle iletişime geçebilir veya internet üzerinden yetkili bayilerimiz üzerinden kuş kovucu cihaz satın alabilirsiniz.

Güvercin kovma yöntemleri nelerdir, güvercin nasıl kovulur gibi sorularınızı bu makalemizde cevapladık. Diğer tüm soru, görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.